A kókuszolaj széles körben használható mint a konyhában, mint a fürdőszobában. Olvassa el néhány tippünket, hogy hogyan tujdja vele helyetesítteni a legtöbb üvegecskét a fürdőszobájában.
1. Kókuszolaj krém és dezodor helyett
A kókuszolaj gyulladáscsökkentő hatású, küzd a baktériumok és a vírusok ellen – ideális társ, például aknés bőrre. Ha néhány csepp teafaolajjal kombinálja, segít felgyorsítani a pattanások gyógyulását. A száraz bőr értékelni fogja a hidratáló hatását. A természetes kozmetikumok sok rajongója is olajat használ a dezodor helyett. A zzal, hogy pusztítja a baktériumokat megakadályozza a kellemetlen illatot. De az izzadást nem csökkenti, és tetejébe szennyezheti a ruhákat.
2. Kókuszolajos arctisztítás
A legtermészetesebb arc lemosó, amely a vízálló mejkappal is elbánik, a kókuszolaj. Vegyen elő egy vattakorongot, majd az ujjai segítségével alaklamzza, és óvatosan ezzel törölgesse át először a szemkörnyéket, majd az arca többi részét. Következőleg kényesztesse az arcát szokásos arcápolással.
3. Kókuszolaj hajpakolás
Tápanyaghiánnyal küzd a haja, töredezett és száraz? Vagy éppen ellenkezőleg, az ékes hajkoronája szenved túlzottan? Mindkét problémát a kókuszolaj megoldja. Mosás előtt masszírozzon egy kis kanál olajat (a rövid hajra kevesebbet, ha hosszabb és vastagabb szálú akkor többet), és hagyja melegített törülköző alatt legalább 30 percig hagyja hatni. A hatóidő leteltével ismét mosson hajat, és távolítsa el alaposan a pakolás maradványait tincsekről és fejbőrtől. Annak ellenére, hogy furcsán hangzik, az olajos bőr faggyút termel, éppen azért, hogy megakadályozza a túlkiszáradását. Érdemes kissé meg is masszírozni a kókuszzsírral bekent fejbőrt, hogy még jobban felszívódjanak az értékes antibakteriális hatóanyagok.Minél többet zsírtalanítja a bőrt, és a haját gyakrabban mossa, annál több faggyú alakul ki. Ha rendszeresen kényezteti az olajjal, fokozatosan elárasztja a felesleget.
4. Elsősegély a benőtt szőrszálaknál
Különösen a nyári szezonban, gyakori a szőrtelenítés és a benőtt szőrszálak ráncokat okoznak sok nő homlokán. Hogyan lehet megszabadulni tőlük? A leghatékonyabb a megelőzés. A borotválkozás vagy a szőrtelenítés előtt gyengéden radírozza le a bőrét természetes alapanyagok felhasználásával – például egy kis kókuszolajat keverjen össze őrölt kávéval. Ezt követően ismét kenje be a lábát. Ha a probléma továbbra is fennáll, ismételje az epilációt rendszeresen, de legfeljebb hetente háromszo.
5. Így mondhtsz búcsút a száraz sarkaknak
A száraz sarkak a nőket és a férfiakat is bántják. A bőrkeményedés különösen esztétikai probléma, kellemetlenül megrepedhet, gyulladást és egészségügyi problémákat is okozhat. Szokása habkövet használni az eltávolítására zuhanyozás közben? Próbálja megváltoztatni ezt a szertartást – a kemény bőrt még zuhanyozás előtt szárazon reszelje le, majd zuhanyozzon le, és kenje be a lábait nagy mennyiségű kókuszolajjal. Elég egy hét és búcsút mondhat a bőrkeményedésnek.
6. Kókuszolaj szájvíz helyett
A kókuszolaj antibakteriális hatású. Lehet használni fogkrém helyett is. Indiában például általában szájvíz helyett olajjal öblíttik ki a szájukat. A kókusz laurinsavat tartalmaz, amely elpusztítja a vírusokat és a gyulladásos baktériumokat, számtalan gyógyító hatása van. Próbálja 14 napon belül minden este oldott „kókuszolajjal” öbögetni a száját, és látni fogja a különbséget.
7. A kókusz ízű ajakbalzsam
Cserepesedeső és száraz ajkai bántják? Különösen télen semmi különös. Továbbá, ha gyakran használ rúzst, főleg matt hatással, az ajkán lévő kellemetlen érzések valószínűleg még rosszabbá teszik a napjait. A kókuszolaj ehető, nagyon kellemes ízű. Alkalmazza az ajkára ujjaival, mint egy rendszeres balzsamot, és hagyja, hogy működjön. Ha természetes módon szeretne megszabadulni a száraz pikkelyektől, akkor adojon a kókuszolajhoz őrölt kávét. Ezzel a keverékkel óvatosan dörzsölje az ujjaival az ajkát, majd óvatosan törölje le. Az így kezelt ajkakat még törölje ít tiszta kókuszolajjal, és hagyja hatni reggelig.