Az sacharidokban alacsony tartalmú étkezéssel kapcsolatos tényekről már olvashattak a rovatunkban. Erre az útra tért és azon gondolkodik, hogy mit egyen, hogy ne mindig ugyan az kerüljön terítékre? Esetleg azon, hogy hogyan változtasson, hogyan tegye kellemesebbé ezt az életstílust, hogyan győzze le az ízek az édes utáni vágyat az PMS-nél? Van egy pár tippünk az egyszerű desszertek elkészítéséhez, melyeket lelkiismeretfurdalás nélkül megengedhet magának.
Túrós szuflé gyümölccsel
Szükségünk lesz:
500 gramm félzsíros túró
1 érett banán
2 házitojás
egy maréknyi bogyós gyümölcs
Folyamat:
1. A túrót kikeverjük tojással és banánnal, amelyet előtte szétnyomtunk villával.
2. A túrós keverékhez hozzáadjuk a bogyós gyümölcsöt és beleöntjük a sütőformába.
3. 180 fokon süssük körül belül 50 percig, amíg a szélek elkezdenek barnulni és a közepe rózsaszínné változik – egy kicsit még kocsonyás lehet.
Hagyjuk kihűlni majd tálaljuk.
Tojásos omlett édesen
Szükségünk lesz:
3 tojásra
2 banánra
Csipetnyi fahéjra
2 evőkanál „liszt” napraforgómagból (porrá őrölt napraforgómag)
Folyamat:
1. A tojást keverjük ki a szétnyomott banánnal, hozzáadunk fahéjat és a megőrölt napraforgómagot.
2. A keveréket öntsük bele az előmelegített serpenyőbe és elkészítjük mint az omlettet. Fogyasszuk melegen vajjal vagy mogyoróvajjal megkenve.
Répatorta fahéjjal
Szükségünk lesz:
3 nyers répára
1 tojásra
1 evőkanál fahéjjra
Fél bögre őrölt dióra
2 evőkanál kókuszolajra
Folyamat:
1. A répát lereszeljük finom reszelőn, hozzáadjuk a tojást és átkeverjük. Majd hozzáadjuk a fahéjjat a megolvadt kókuszzsírt és a daráltdiót. Ha hígabb tésztát kapunk (a répa szaftosságától függően hozzáadhatunk egy kis vizet, vagy fordítva több diót).
2. A keveréket tortaformába öntjük, és 180 fokon 30 – 40 percig sütjük.
FIGYELMEZTETÉS:
Datolyaszirup, jávorszirup, cukor a kókuszvirágokból vagy különféle más cukorhelyettesítők csak édesítőszerek – tehát sacharidok. Annak ellenére hogy egészségesek (más tápanyagokat is tartalmaznak, például. Ásványi anyagokat, melyek hasznosak a test számára), a metabolizmus üzemanyagaként szolgálnak és lehetetlenné teszik a ketózist. Ezért ajánlatos őket tényleg ritkán alkalmazni, és a sacharidokat mindenekelőtt zöldségforrásból nyerjük, utána a gyümölcsök és hasonlóképp.